KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767489
nr 1376 7489
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Vattendrag. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:43:01
1/2 09:17:35
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson